Server Time: 2020-07-07 11:18:17

PIERWSZA POMOC DLA STARSZAKÓW

28 kwietnia 2015r.w starszakach gościliśmy panią Beatkę, która jest RATOWNIKIEM MEDYCZNYM. Pani Beatka przeprowadziła dla dzieci szkolenie z pierwszej pomocy. Dzieci utrwalały nr alarmowe, uczyły się rozpoznawać kiedy osoba nieprzytomna nie oddycha i wreszcie miały okazje samodzielnie wykonać masarz serca oraz sztuczne oddychanie na fantomie.

ratownik biedronki

ratownik krasnoludki

ratownik krasnoludki1

BEZPIECZNE DZIECKO - BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE

znaczek bezpi prze

Drodzy Rodzice!!

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole

wzorowo wykonało zadania konkursowe

w ogólnopolskim programie

?BEZPIECZNE DZIECKO ? BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE?

i otrzymało tytuł

BEZPICZNEGO PRZEDSZKOLA 2015 ROKU

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z realizowanych

przez nasze przedszkole zadań konkursowych ?

dostępnych w zakładce BEZPICZEŃSTWO.

certyfikat bezpieczne przedsz

PIERWSZA POMOC W NASZYM PRZEDSZKOLU

stethoscope-294378 640

Drodzy Rodzice !

Zapraszamy do zapoznania się z

INSTRUKCJĄ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

WYCHOWANKOM PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO

W KOZACH (PDF).

oraz z realizowanymi w naszej placówce programami dla dzieci

dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy

oraz dbania o własne zdrowie i zdrowie innych.

(Kliknij na obrazek i zobacz naszą prezentację)

pomoc ilustr

BEZPIECZEŃSTWO W NASZYM PRZEDSZKOLU

DZIECI

Zapewnienie bezpieczeństwa dziecku w naszym przedszkolu jest

zadaniem priorytetowym, ponieważ bezpieczne dziecko

to dziecko szczęśliwe, wesołe, ufne i chętne do zabawy oraz nauki.

Pod pojęciem bezpieczeństwa rozumiemy stan bądź proces, gwarantujący istnienie dziecka oraz możliwość jego rozwoju. Odznacza się brakiem ryzyka utraty czegoś dla dziecka szczególnie cennego ? życia, zdrowia, szacunku, uczuć poprzez oddalenie zagrożenia, lęków, obaw niepokoju i niepewności. Bezpieczeństwo dziecka w przedszkolu, to zespół czynników wpływających na poczucie bezpieczeństwa fizycznego i psychicznego poprzez zapewnienie warunków materialnych, psychospołecznych. To także zespół zabiegów metodycznych kształtujących czynna postawę wobec zdrowia.

Dlatego też, bezpieczeństwo i zdrowie dziecka na terenie naszego przedszkola i poza nim to podstawowe zadania dla nauczycieli, dyrektora i pozostałych pracowników przedszkola. E. Wilga w swoim artykule ?Zdrowie i bezpieczeństwo przedszkola? podkreśla, iż od chwili przestąpienia progu przedszkola przez dziecko nauczyciel cały czas czuwa nad jego bezpieczeństwem.

Dlatego też każdy wychowawca naszego przedszkola:
-ustala zasady zachowania się w sali, zasady zgodnej i bezpiecznej zabawy z rówieśnikami oraz zasady właściwego korzystania z zabawek,
-zapoznaje dzieci z regulaminem zachowania się na placu przedszkolnym,
-zapoznaje dzieci z sytuacjami związanymi z bezpieczeństwem na terenie przedszkola i poza nim.

W podstawie programowej wychowania przedszkolnego znajdują się treści dotyczące bezpieczeństwa, które są systematycznie realizowane w naszej placówce. Są nimi:
1.Bezpieczne poruszanie się na drogach różnego typu.
2.Bezpieczeństwo podczas zabaw.
3.Groźne urządzenia i przedmioty.
4.Zagrożenia ze strony zwierząt.
5.Niebezpieczne rośliny.
6.Zagrożenia ze strony dorosłych.
7.Niebezpieczeństwo kradzieży, konieczność pilnowania swoich rzeczy i chronienia domowego dobytku.

Treści te są utrwalane w czasie zajęć wychowawczo ?dydaktycznych poprzez stosowanie różnych metod i form pracy z wykorzystaniem atrakcyjnych dla dzieci środków dydaktycznych.

Jak pisał J. W. Goethe: ?kto wiele przebywa z dziećmi, odkryje, że żaden nasz czyn nie pozostaje u nich bez oddźwięku?. Więc promujmy bezpieczeństwo wśród dzieci, a na pewno będą wiedziały jak unikać niebezpieczeństw lub jak sobie z nimi radzić.

Oto niektóre z działań prowadzonych w naszej placówce,
a związane z edukacją na temat bezpieczeństwa.

(Kliknij na obrazki i zobacz prezentacje)

BEZPIECZ CZ I    BEZPIECZ CZ II