Server Time: 2020-08-13 16:30:05

JADŁOSPIS - Przedszkole pl.ks.Karola Kochaja

03-07.08.2020

03.08.2020-poniedziałek

ŚNIADANIE: pieczywo z mąki orkiszowej z wędliną, ogórek, kawa zbożowa z mlekiem,(1,6,7)

II ŚNIADANIE: sok jabłkowo-miętowy naturalnie tłoczony,

OBIAD: zupa brokułowa z tartym ciastem,

naleśniki z dżemem, kompot wiśniowy,(1,4,7,9)

PODWIECZOREK: pieczywo białe z serem, papryka czerwona, herbata z cytryną i sokiem malinowym,(1,7)

04.08.2020-wtorek

ŚNIADANIE: płatki kukurydziane z mlekiem,chałka z masłem,(1,3,7)

II ŚNIADANIE: banan, sok jabłkowy,

zupa pomidorowa z ryżem,

OBIAD: kotlet drobiowy z sezamem, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej, kompot wieloowocowy,(1,3,7,9)

PODWIECZOREK: chleb graham z szynką białą, pomidor , herbata rumiankowa,(16,7)

05.08.2020-środa

ŚNIADANIE: pieczywo białe z serem twarogowym, kakao naturalne,(1,7)

II ŚNIADANIE: jabłko, sok ananasowy,

OBIAD: zupa ogórkowa z ziemniakami,

spaghetti z makaronu pełnoziarnistego z mięsem i sosem bolońskim z suszonymi pomidorami, kompot malinowy,

(1,7,9)

PODWIECZOREK: kefir naturalny z owocami, biszkopty,(1,3,7)

06.08.2020-czwartek

ŚNIADANIE: chleb Sielski z nasionami Chia z masłem, ogórek zielony, kiełbaski drobiowe, keczup, herbata imbirowa,(1,6,7)

II ŚNIADANIE: winogrona, sok porzeczkowy,

OBIAD: krupnik,

klopsy w sosie musztardowym, ziemniaki, sałatka z czerwonej kapusty, kompot truskawkowy,(1,7,9)

PODWIECZOREK: bułka z masłem i miodem, mleko,(1,3,7)

07.08.2020-piątek

ŚNIADANIE: kanapka z pastą jajeczną, szczypiorek, kawa,(1,3,7)

II ŚNIADANIE: śliwka, sok multivitaminowy,

OBIAD: barszcz czerwony z grzankami,

filet z mintaja panierowany, ziemniaki, surówka z marchewki , kompot wieloowocowy,(1,3,4,7,9)

PODWIECZOREK: ciastka maślane, sok marchewkowy,(1,4)

WODA MINERALNA DOSTĘPNA DLA DZIECI BEZ OGRANICZEŃ.

chef 1417239 640

JADŁOSPIS - Przedszkole ul. Akacjowa

W naszych przedszkolach jemy smaczne i zdrowe posiłki.

kuchnia

Zdjecia potraw

Europejskie potrawy

potrawy europejskie

Potrawy europejskie 3

Kolorowe kanapki według pomysłów dzieci -

Kanapki małych szefów kuchni -

czyli zdrowo się odżywiamy.

W trosce o zdrowe żywienie przedszkolaków wprowadzony został w naszym przedszkolu tzw. „szwedzki stół”.

Celem jest zachęcenie dzieci do własnoręcznego komponowania, a następnie spożywania wartościowych posiłków.

kanapki

owoce

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Nr1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, muszą być łatwo dostępne tak, aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergiami i nietolerancją pokarmową.

Poniższe zestawienie przedstawia najczęściej spotykane alergeny pokarmowe. W celu ułatwienia dla Państwa informacji, do każdego alergenu została przypisana cyfra porządkowa, która również została umieszczona w jadłospisie.

ALERGENY POKARMOWE:

1. Zboża zawierające gluten oraz produkty pochodne

2. Skorupiaki i produkty pochodne

3. Jajka i produkty pochodne

4. Ryby i produkty pochodne

5.Orzeszki ziemne /arachidowe/ i produkty pochodne

6.Soja i produkty pochodne

7. Mleko i produkty pochodne

8. Orzechy /migdały, laskowe, włoskie, nerkowca, pekan, pistacje/

9. Seler i produkty pochodne

10. Gorczyca i produkty pochodne /musztarda, majonez, ketchup/

11. Nasiona sezamu i produkty pochodne

12.Dwutlenek siarki

13. Łubin i produkty pochodne

14. Mięczaki i produkty pochodne

Zgodnie z informacjami od producentów użyte produkty gotowe (np. kakao, herbata, dżem, keczup, koncentrat pomidorowy, produkty z mięsa) mogą zawierać śladowe ilości alergenów: glutenu, mleka łącznie z laktozą, jaj, soi, orzechów, selera i gorczycy.

W naszym przedszkolu do przygotowywania potraw używane są przyprawy:

pieprz, pieprz ziołowy, pieprz cytrynowy, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, bazylia, oregano, tymianek, kminek, zioła prowansalskie, papryka słodka, kardamon, gałka muszkatołowa, jałowiec, imbir, kurkuma, goździki, ocet jabłkowy,

UWAGA

Przypominamy jednocześnie, że w żywieniu dziecka nie powinno się ograniczać produktów alergizujących, chyba, że występuje wyraźne wskazanie lekarza . Racjonalne żywienie jest ważne w każdym wieku, a dla malucha może być wręcz kluczowe dla rozwoju.

15 08 2016 PiramidaIZZ dla dzieci i mlodziezy embeded 01

Źródło : http://mydietetycy.pl/nowa-piramida-zdrowego-zywienia-dla-dzieci-i-mlodziezy/

Personel kuchni naszej placówki posiada kwalifikacje oraz długoletnie doświadczenie w przygotowywaniu posiłków dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Nasze posiłki są urozmaicone i zbilansowane, czyli zawierają wszystkie niezbędne składniki pokarmowe wpływające na prawidłowy rozwój dzieci o czym świadczą pozytywne opinie SANEPIDu dotyczące jakości podawanych dzieciom posiłków.

Cały personel naszej placówki w 2017 roku wziął udział w ogólnopolskim programie ZDROWO JEMY ZDROWO ROŚNIEMY wspierającym prawidłowe nawyki żywieniowe u małych dzieci.

W naszym przedszkolu nie używamy produktów wysoko przetworzonych, zawierających sztuczne barwniki i konserwanty.

Intendent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w jadłospisie w razie takiej potrzeby.

SMACZNEGO NAPIS