Login Form

Licznik odwiedzin

3880075
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszystkie
3
939
3822
3867641
15354
43819
3880075

Your IP: 91.234.217.183
Server Time: 2021-04-14 00:06:10
W dniach 08.02.2021 - 12.02.2021r. nasza grupa miała przyjemność uczestniczyć w "Tygodniu Bajek Polskich" organizowany przez panią Martę Murawską.
 
Pierwszego dnia dzieci miały okazję przywitać się z Lolkiem i Bolkiem. W tym dniu rozmawialiśmy dużo o pogodzie oraz sposobach na nudę. Wspólnie stworzyliśmy mapę ze słoneczną pogodą.
Kolejnego dnia obejrzeliśmy odcinek o najbardziej znanym piesku w Polsce - Reksio. Przypomnieliśmy sobie nazwy wielu instrumentów, a następnie próbowaliśmy wspólnie zagrać na trójkątach, janczarach oraz marakasach - tworząc własną orkiestrę. Wykonaliśmy również przepiękne gitary przy pomocy kolorowej bibuły. 
 
Następnego dnia mieliśmy okazję obejrzeć odcinek bajki z serii Porwanie Baltazara Gąbki -W zbójnickim gronie. Przypomnieliśmy sobie legendę o Smoku Wawelskim i poznaliśmy legendę o Alibabie i 40 rozbójnikach. Dowiedzieliśmy się, gdzie na mapie znajduje się Kraków, Kozy, Warszawa, Morze Bałtyckie oraz góry - Tatry. Mierzyliśmy odległości między tymi miejscowościami, stwierdzając, czy znajdują się blisko, czy daleko od naszej wsi. 
 
Ostatnią bajką, jaką obejrzeliśmy był Miś Kudłatek - W parku. Dzieci obserwowały nieładne zachowanie Misia Kudłatka w parku, mówiąc mu, iż w ten sposób nie należy zachowywać się. Wspólnie spisaliśmy najważniejsze zasady tworząc „Parkowy savoir-vivre”. W tym dniu każdy wykonał swój własny park na obrazku. 
 
W ostatni dzień projektu wybieraliśmy razem z dziećmi postać, do której napisaliśmy list. Spór ten był ciężki do rozstrzygnięcia, ponieważ dzieciom wszystkie bajki bardzo się spodobały. Mimo to, za pomocą głosowania wybraliśmy Bolka i Lolka. Wspólnymi siłami napisaliśmy list, ozdobiliśmy go kolorowymi naklejkami oraz podpisaliśmy się pod nim paluszkami. 
 
Tydzień ten był pełen wrażeń oraz wspaniałej zabawy. Nasze Kaczuszki miały okazję poznać polskie bajki, które stworzone zostały w pobliskiej okolicy. Wszystkie uczestniczące w projekcie dzieci otrzymały dyplomy oraz tytuł Znawcy Polskich Bajek. :)

 

1. PONIEDZIAŁEK

2. WTOREK

3. ŚRODA

4. CZWARTEK

6. PIĄTEK

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information