Login Form

Licznik odwiedzin

3628321
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszystkie
310
758
3284
3616213
29570
37543
3628321

Your IP: 91.234.217.183
Server Time: 2020-09-24 10:05:25

 

DZIECKO NA DRODZE-RADY DLA DOROSŁYCH

 

Niezależnie od tego, czy siedzisz z przodu, czy z tyłu, zawsze zapinaj pasy, nawet na krótkich trasach, tak aby ten mój nawyk stanowił dla dzieci przykład i wywoływał u nich taką samą potrzebę zabezpieczenia .

Nigdy nie sadzaj dziecka z przodu, ani na kolanach dorosłego, gdyż w przypadku zderzenia, gwałtownego hamowania, uderza w przednią szybę lub tablicę rozdzielczą.

Ubieraj dzieci tak, aby były dobrze widoczne na drodze(elementy odblaskowe, jasne ubrania nawet w ciągu dnia).

Dziecko nie jest małym dorosłym. Nie ma ani odruchów dorosłego, ani nie rozumie tak jak on.

Zachowania dziecka są nie do przewidzenia , dlatego wyobrażaj sobie jakie mogą być reakcje dzieci i zwalniaj na ich widok-MAŁE DZIECKO-DUŻE NIEBEZPIECZEŃSTWO.

Dziecko jest często ofiarą swojego wąskiego pola widzenia i swojej wyobraźni oraz złego przykładu ze strony innych, dlatego pamiętaj o odwracaniu głowy w lewo i prawo przed przejściem przez jezdnię, aby nakłonić dzieci do robienia tego samego.

Dziecko nie wie, że na drodze trzeba być widocznym- naucz dzieci, jak należy wychodzić spomiędzy zaparkowanych samochodów. Dzieci przekonują się wówczas, że ze względu na swój wzrost niewiele widzą i są zasłonięte przez samochody. Kierowcy mogą ich nie zauważyć .

Dziecko, które biegnie, spieszy się lub jest zaniepokojone widzi tylko to, co przed nim, tak jakby miało klapki na oczach- radź dzieciom, by bawiły się na podwórku lub innej zamkniętej przestrzeni a nie na ulicy.

Nigdy nie mów dzieciom" szybko przechodź", ?pośpiesz się", aby nie nabrały przekonania, że przez ulicę należy przebiegać.

Nigdy nie powierzaj dzieciom, które mają mniej niż 14 lat opieki nad zwierzęciem na ulicy.

                                                                                                             Opracowała mgr Renata Ogórek

 

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information