Login Form

Licznik odwiedzin

3577221
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszystkie
516
577
516
3560714
16013
27943
3577221

Your IP: 91.234.217.183
Server Time: 2020-08-09 20:17:55

 

Patriotyzm to inaczej miłość do swojej Ojczyzny, szacunek do tradycji, kultury oraz języka ojczystego. Jednym z założeń patriotyzmu jest poczucie więzi oraz solidarności ze społeczeństwem. Dlatego też, kształtowanie poczucia patriotyzmu jest celem wychowania przedszkolnego. Według podstawy programowej, dziecko powinno wiedzieć, jakiej jest narodowości oraz znać symbole narodowe.
 
Wychowanie małego patrioty jest procesem wieloletnim oraz długotrwałym, które należy rozpocząć już od najwcześniejszych lat, ponieważ wtedy dziecko jest ciekawe świata, co sprzyja tworzeniu się w umyśle dziecka, obrazu, jakim jest Ojczyzna. To, w jaki sposób ten obraz zostanie ukształtowany, będzie miało wpływ na to, czy będąc już dorosłym człowiek będzie posiadać tożsamość narodową oraz czy będzie oddany swojej ojczyźnie i przywiązany do ludzi w niej mieszkających.
 
Dzieci w przedszkolu poznają symbole narodowe oraz uczą się hymnu. Natomiast to rodzice odgrywają bardzo ważną rolę, gdyż to oni są wzorem dla dziecka. To właśnie od rodziców dzieci uczą się poszanowania dla symboli narodowych oraz dla Ojczyzny.
 
Patriotyzm to nie tylko miłość dla swojej Ojczyzny, ale również dla tej lokalnej, tak zwanej „małej Ojczyzny”. Początkowo dzieci uczą się przywiązania do swojej wsi czy też regionu, w którym mieszkają. Poznają jej tradycje oraz historie. Ważne jest, aby zapoznać dzieci z miejscowymi legendami, opowiadaniami, pieśniami jak i strojami ludowymi. Należy również zwrócić uwagę dziecka na piękno przyrody. Patriotyzm można kształtować poprzez wycieczki, które ukazują piękno naszej ojczyny .
 
Patriotyzm to również obchodzenie świąt narodowych, uczestnictwo dzieci w konkursach, czy też poznanie pieśni patriotycznych. Dlatego, wychodząc naprzeciw tych potrzebom, nasze przedszkole organizuje konkursy, których celem jest budowanie tożsamości narodowej. Konkurs plastyczny: „Polska nasz kraj” oraz turniej wiedzy o kraju: „Polska moja Ojczyzna”, w którym brać udział będą starszaki.

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information