Login Form

Licznik odwiedzin

3920067
Dziś
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszystkie
7
1067
1876
3911388
22505
32841
3920067

Your IP: 91.234.217.183
Server Time: 2021-05-18 00:41:53

 

Wakacyjny wyjazd to szansa na przeżycie wspaniałej przygody z najbliższymi oraz na wspólne spędzenie czasu. Co zrobić, by taki wyjazd był udany? Jak zaplanować urlop i wybrać najlepsze miejsce pobytu? By wyjazd zadowolił każdego członka rodziny warto zaplanować jego szczegóły. Wakacje nad Bałtykiem czy wyjazd w góry? Pojezierze Mazurskie czy wypoczynek na wsi? Każdy ma prawo do swych własnych preferencji, a najlepszym rozwiązaniem w przypadku rodzinnego wyjazdu jest znalezienie kompromisu. O zdanie warto zapytać dzieci, gdyż to właśnie z myślą o nich zazwyczaj podejmuje się decyzję o wyjeździe na wakacje.
     Wakacje z dzieckiem nad morzem to wspaniały pomysł. Sami pamiętamy jak rodzice zabierali nas nad Bałtyk, pluskaliśmy się w falach, bawiliśmy się w piasku, lepiliśmy zamki i zajadaliśmy gofry lub lody. Wybierając się nad morze z dziećmi warto wybrać mniejszą, spokojniejszą miejscowość, gdzie znajdziemy kawałek niezatłoczonej plaży. Małe miejscowości nadmorskie mają swój niepowtarzalny urok. 

     Niewątpliwie ciekawym miejscem jest Wisełka. Leży na skraju Wolińskiego Parku Narodowego. Lasy, jeziora oraz piękna plaża czynią z niej bardzo atrakcyjne miejsce dla wczasowiczów. Na plażę można dotrzeć spacerkiem przez Park Narodowy. Liczne trasy piesze i rowerowe przyciągają całe rodziny lubiące aktywnie spędzać czas. Bardzo zróżnicowany krajobraz tego miasteczka zachwyca i zapada w pamięć na długie lata, gdyż poza pięknym wybrzeżem Bałtyku z piaszczystą plażą są tam także i wysokie wzgórza wraz z punktami widokowymi. Mimo, że Wisełka nie jest dużym kurortem wypoczynkowym posiada dobrze rozwiniętą bazę gastronomiczno- rozrywkową. 

     Następną miejscowością godną polecenia jest Trzęsacz. Miejscowość położona na wybrzeżu rewalskim słynna jest za sprawą ruin gotyckiego kościoła, którego ściana stoi na wysokim klifie. Przez kilkaset lat fale zabrały już prawie cały budynek. Miłośnicy fotografowania odnajdą tam wspaniałą scenerię do niezwykłych, wakacyjnych zdjęć. Trzęsacz położony jest blisko popularniejszych miejscowości takich jak Rewal i Niechorze. Mnogość atrakcji sprawia, że w tej okolicy nie można się nudzić.  

     Kolejnym, niedocenionym miasteczkiem nad Polskim wybrzeżem jest Białogóra. Ta wypoczynkowa miejscowość położona jest na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Od morza oddziela ją pas sosnowego lasu, a w pobliżu znajduje się zalesiona wydma, od której wzięła nazwę. Białogóra to wymarzone miejsce na spacery, jazdę rowerową lub konną czy oczywiście zajęcia typowe dla nadmorskich wsi: leżakowanie, kąpiele i smakowanie ryb. Z tą różnicą że tu jest znacznie spokojniej i ciszej niż w najpopularniejszych bałtyckich kurortach.

     Czysta plaża, spokojna okolica, piękna przyroda to właśnie nas przyciąga. Sprawia, że małe miejscowości nadmorskie są tak atrakcyjne. Z dala od zgiełku, wielkomiejskiego gwaru można w pełni się zrelaksować i nabrać sił. Dlatego planując rodzinny urlop nad morzem warto zwrócić uwagę na małe miejscowości, których piękno jest warte odkrycia.

     Atrakcje dla dzieci znajdziemy również w górach. Góry mogą być świetnym miejscem, gdzie wspólne, rodzinne przeżycia pójdą razem w parze z dużymi walorami edukacyjnymi. W naszych górach można znaleźć wiele miejsc ciekawych zarówno dla najmłodszych turystów, jak i dla ich rodziców. Z pewnością należą do nich szczyty, na które rodziny z dziećmi mogą wygodnie dostać się kolejami. Warto pokazać dzieciom takie góry, które jednocześnie zachwycą widokiem oraz będą atrakcyjne dla maluchów. 

     Znakomitym miejscem na pierwsze wędrówki po górach dla całej rodziny są Pieniny. Wytyczono tam wiele prostych i niezbyt męczących szlaków pieszych, a atrakcje takie jakie spływ przełomem Dunajca czy zwiedzanie zamku w Niedzicy są powszechnie znane. Szczytem, który najłatwiej zdobyć jest Palenica - można na nią wjechać czteroosobową koleją krzesełkową. Na szczycie czeka na nas wspaniała atrakcja – zjeżdżalnia grawitacyjna, która dostarczy nam wspaniałych emocji i na długo pozostanie w pamięci.

     Kolejnym przyjaznym dla rodzin z dziećmi miejscem w polskich górach jest Gubałówka. Już sama podróż do góry koleją linową jest dla dzieci wielkim przeżyciem. Widoki z jej wierzchołka na całe niemalże pasmo Tatr sprawiają, że zarówno dzieciom, jak i rodzicom otwierają się szeroko oczy. Wycieczka do Zakopanego wiąże się nie tylko z obserwacją malowniczej przyrody, ale również pozwoli doświadczyć magii góralskiego folkloru. 

     Z kolei w Krynicy i jej okolicy na rodziny z dziećmi czekają dwie góry - wznosząca się nad centrum uzdrowiska Góra Parkowa, a także położona nieco dalej od centrum miejscowości Jaworzyna Krynicka. Na Górze Parkowej doskonałą zabawę dla dzieci (i dorosłych) zapewni kompleks zjeżdżalni, o różnym stopniu nachylenia i różnej wielkości. Znajduje się tam również plac zabaw, park linowy, szlaki spacerowe i wiele innych atrakcji. Na szczycie Jaworzyny Krynickiej czekają piękne widoki. W pogodne dni można podziwiać pasmo Beskidów, a czasami również Tatr. Z powrotem można wrócić w dół pieszo, korzystając ze specjalnie wytyczonej ścieżki przyrodniczej. Tworzą ją przystanki tematyczne, każdy poświęcony osobliwościom danego fragmentu trasy, głównie przyrodzie otaczającego lasu. 

     Atrakcyjnym miejscem na spędzenie wakacji jest nie tylko morze czy góry. Osoby, które cenią ciszę, spokój, kontakt z przyrodą powinny bez wątpienia odwiedzić na Mazury. Piękno przyrody oraz rozbudowana infrastruktura turystyczna jest doceniana nie tylko przez Polaków. Można tam znaleźć wiele atrakcji związanych z naturą, która jest największym skarbem tego regionu. 

Wśród wodnych szlaków na Mazurach należy wspomnieć o najdłuższym kanale żeglownym - Kanale Elbląskim. Wielką atrakcją są rejsy pasażerskie, podczas któych statki pokonują system śluz i pochylni. Mazury to rónież rozległe kompleksy leśne. Z dziećmi warto wybrać siędo Puszczy Piskiej, w której został utworzony Park Dzikich Zwierząt. Można tam zobaczyć rodzime gatunki zwierząt zagrożone wyginięciem. Świetnym pomysłem na rodzinną wycieczkę jest spływ kajakiem i łodzią po rzece Krutynia. Ten szlak wodny przepływa przez wspomnianą Puszczę Piską i pozwoli turystom podziwiać piękne lasy i rośliny, a przy odrobinie szczęścia także dziko żyjące zwierzęta. Następną ostoją dzikiej przyrody na Mazurach jest Puszcza Borecka. Największą atrakcją puszczy są żyjące na wolności żubry. W Ośrodku Hodowli Żubrów w Wolisku znajduje się teren z platformą widokową, skąd zainteresowani turyści mają możliwość podglądania żubrów podczas karmienia.

     Kraina Wielkich Jezior Mazurskich jest wyposażona w doskonałą bazę atrakcji turystycznych -  tętniące życiem porty i tawerny oraz niezliczone jeziora połączone rzekami i kanałami – wszystko to czyni ten region jednym z najbardziej atrakcyjnych w Polsce.
     Wymarzony urlop zbiliża się wielkimi krokami, więc decyzję o miejscu wyjazdu warto zaplanować wcześniej. Dla wielu z nas wybór kierunku podróży będzie planowany z myślą o dzieciach i to właśnie dzieci powinny czerpać z niej najwięcej przyjemności. Nie ma nic piękniejszego niż czas spędzony razem, ponieważ w życiu rodzinnym nie chodzi o liczbę spędzonych dni i godzin, ale o to, co w tym czasie robimy.

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information