• ZDROWA ŻYWNOŚĆ - MOTYLKI 2024

• 30.04.2024 12:46
      • Z myślą o jarzynowych witaminkach, grupa Motylki  postanowiła zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Każdy był ubrany w czepek kuchenny, zaopatrzony w  deskę do krojenia i nożyk, przystąpił  do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły, mieszały i doprawiały sałatkę warzywną przestrzegając przede wszystkim zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przygotowywanie  sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji.
        Podczas jej robienia przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.
        Na koniec dzieci urządziły w sali prawdziwą sałatkową ucztę!