• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

• 29.10.2023 20:47
        • 27 października odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość Pasowanie na Przedszkolaka dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedzkola.Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której Smerfiki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Wszystkim Smerfikom gratulujemy pięknego występu.

• Dzień Dyni

• 24.10.2023 20:55
        •  Dzień dyni w Smerfach to wesoła zabawa od rana. Swoje święto miała wesoła dynia. Były tańce i zabawa, dyniowe zawody. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy oraz zrobiliśmy dyniową ciastolinę.
        • Stragan warzywny w Smerfach. Realizacja projektu edukacyjnego "Witaminki"

• 15.10.2023 19:39
        •  Dzieci rozpoznawały i nazywały warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały je i segregowały. Rozwiązywały zagadki dotyczące warzyw, rozpoznawały je za pomocą dotyku. Określały które warzywa rosną pod ziemią a które nad ziemią. Wszystkim tym aktywnością towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki oraz prace plastyczne. Dzieci dowiedziały się jak duże znaczenie na nasze zdrowie ma spożywanie warzyw. Do degustowania warzyw dzieci nie trzeba było długo namawiać w środę dzieci tworzyły własne kanapeczki. Realizowaliśmy również projekt edukacyjny „Witaminki” gdzie bohaterem dnia był pomidor Pafnucy. Podczas zajęć maluszki poznały różne odmiany pomidorów, wysłuchały wiersza „Pan pomidor” Jana Brzechwy a na koniec dzieci wykonały masę pomidorową i malowały pomidora .